Centrum Usług Społecznych w Rawiczu

Link do platformy epuap Link do bip

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Osoby starsze i z niepełnosprawnościami ❯ Opaska Życia
← Powrót do strony głównej

Osoby starsze i z niepełnosprawnościami ❯ Opaska Życia

Opaska Życia

Centrum Usług Społecznych w Rawiczu przystąpiło do realizacji Programu  KORPUS WSPARCIA SENIORA NA 2022 ROK.  Program realizowany jest od lipca do grudnia 2022 r. przez Gminę Rawicz we współpracy z firmą Sidly – polskim producentem systemu i opasek telemedycznych, a finansowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.  Seniorzy (powyżej 65. roku życia) biorący udział w programie otrzymają tzw. „opaskę bezpieczeństwa”  wraz z dostępem do usługi teleopieki.

Bransoletki wyposażone w kartę SIM pełnią szereg funkcji: przycisku bezpieczeństwa SOS,  detektora  upadku, czujnika zdjęcia opaski, lokalizacji GPS,  funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja) oraz możliwości łączności z rodziną (opiekunem). Urządzenia są wodoszczelne i przez cały okres użytkowania posiadają gwarancję i wsparcie techniczne producenta. 

Firma Sidly  dysponuje własnym telecentrum, gdzie w trybie 24h/7dni dyżurują wykwalifikowani ratownicy medyczni. Mobilna bransoletka z wmontowanym przyciskiem bezpieczeństwa, którą należy mieć stale przy sobie, wysyła sygnał do centrum monitoringu o lokalizacji użytkownika, daje możliwość zawiadomienia bliskiej osoby lub wezwania specjalistycznej pomocy, dzięki dodatkowej funkcji reaguje na nagły upadek automatycznie wysyłając sygnał alarmowy. Naciśnięcie guzika spowoduje połączenie się kwalifikowanego ratownika medycznego, którego zadaniem będzie ocena sytuacji i odpowiednia reakcja pomocowa, np. wezwanie członka rodziny lub sąsiada posiadającego klucz do mieszkania, wezwanie służb medycznych i udzielenie im kompleksowych informacji o seniorze na podstawie danych zawartych w Karcie Pacjenta.

Opaska Życia

Załączniki:

  1. Plakat - Korpus Wsparcia Seniorów (plik pdf 160KB)
Baner Projekt Centrum Usług Społecznych - nowa jakość polityki społecznej w gminie Rawicz
Link do Biuletynu Informacji Publicznej
Baner Projekt Pokonaj Bariery
Link do facebook
Baner Projekt Postaw na TAK
Baner Projekt Razem Przeciw Wykluczeniu
Baner Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020
Program - Posiłek w szkole i w domu
Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

Centrum Usług Społecznych w Rawiczu

ul. gen. Grota Roweckiego 4a
63-900 Rawicz
tel. 65 545-40-37
sekretariat@cusrawicz.pl

Link do platformy epuap Link do bip Polityka prywatności Deklaracja dostępności RODO